Ustalıkla Hazırlanan
Enfes Lezzetler

Özsüt’ün birbirinden enfes lezzetleri günlük çiftlik sütü, taptaze meyveler ve en kaliteli çikolatalar ile koruyucu katkı maddesi kullanılmadan usta eller tarafından hazırlanıyor.

KIŞA YAKIŞIR
TATLAR
ŞİMDİ ÖZSÜT’TE

Özsüt Kış Menüsü

Yaz, 85 yıldır Özsüt ile başlıyor! Özsüt’ten ferahlatan tatlarla dolu Yaz Menüsü

Özsüt, merakla beklenen Yaz Menüsü ile 2023 yazına hazır!
Mayıs ayı itibariyle mağazalardaki yerini alan Yaz Menüsü, Özsüt’ün 85’inci yılına yakışan lezzetlerle dopdolu. Limonlu, çilekli, frambuazlı gibi taze meyvelerle hazırlanan hafif tatların ağırlıkta olduğu menüde, kahvaltı seçeneklerinden öğle ve akşam yemeklerine, sütlü ve şerbetli tatlılardan enfes pastalara, ferahlatıcı dondurmalardan buz gibi spesiyal içeceklere uzanan onlarca yeni tat yer alıyor. Limmu Pasta, ünlü Portekiz turtası Nata ve Kazandibili Dondurma gibi birbirinden sıra dışı lezzet, bu yaz Özsüt misafirlerinin en keyifli anlarına eşlik edecek.

Yaz boyu serinletirken, mutlu eden tatlar Özsüt’lerde

Özsüt dondurmaları yaz sıcaklarının en tatlı kurtarıcısı olacak!
Yepyeni dondurma çeşitleriyle Özsüt’te dondurma sezonu açıldı. Dalından toplanan meyvelerin, en taze günlük çiftlik sütüyle buluştuğu birbirinden lezzetli dondurmalarına yenilerini ekleyen Özsüt, bu yaz yine sıcakların en tatlı kurtarıcısı olacak!

Özsüt’ten sadık müdavimlerine teşekkür!

Tam 85 yıldır Özsüt’üne sadık kalan müdavimlerine, bayilerine ve tüm çalışanlarına yapacağı özel kampanyalarla gülümseyerek ve gülümseterek teşekkür edecek olan Özsüt, tek bir şube ile başlayan marka yolculuğuna bugün Türkiye’nin 45 ilinde bulunan yaklaşık 150 şubesi ve Azerbaycan’daki 7 mağazasıyla devam ediyor. Geleneksel yöntemlerle ve özüne bağlı kalarak, özüne güvendiği maharetli ustalarıyla eşsiz lezzetlere imza atan Özsüt, yeniliğe olan tutkusuyla her gün onlarca ürünü müdavimleriyle buluşturuyor. 10 bin m²’lik fabrika alanı ve bin 500 m²’lik soğuk hava deposu ile yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağlayan Özsüt, günlük 120 bin porsiyon pasta, 150 bin porsiyon sütlü tatlı, 20 bin porsiyon şuruplu tatlı, 10 ton dondurma ve 7 ton unlu mamullük üretim kapasitesiyle Türkiye’nin dört bir yanına en kaliteli çiftlik sütü ile hazırlanmış lezzetleri ulaştırıyor.

Hikayemiz

1938 - 2022
1938

İlk Özsüt mağazası, 1938 yılında, İzmir Kemeraltı’nda açıldı. İlk olarak yalnızca yoğurt ve kaymak satılırken buna geleneksel saray tarifleri ile yapılan sütlü tatlılar eklendi.

1970

Serüvenine geleneksel tatlılar üreterek devam eden Özsüt Muhallebicisi, özellikle 70-80’li yıllarda ününü giderek artırdı ve İzmir’in sembol tatlıcılarından biri hâline geldi.

Sefer Urlulu

Sefer Urlulu ya da herkesin bildiği ismi ile Sefer Usta, 1938 yılında kurduğu Özsüt’ün hikâyesinde güçlü bir rol oynadı. Özsüt’ün yolculuğu böyle başladı.

1938 - 2022
İzmir’den dünyaya açılan bir markayız!

Özsüt, mağazalarında misafirlerinin rahatça vakit geçirebildiği, farklı tatları deneyebildiği, zengin menüsü ile çeşitlilik sunan ve günün her saatine hitap eden kafe konsepti ile yoluna devam ediyor. Türkiye’deki mağaza sayısını her geçen yıl istikrarlı bir şekilde artıran Özsüt’ün yurt dışında 5 mağazası bulunuyor. Kuzey Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’daki ülkelerde gerçekleştirilecek yatırımlar için ise fizibilite çalışmalarına devam ediyor.

En İtibarlı Marka

Marketing Türkiye tarafından düzenlenen ve yıl içinde itibarını en çok artıran markaları ödüllendiren ilk ve tek etkinlik #TheONEAwards2018'de halk oylamasıyla finale kalan 3 marka arasından 1. seçildik! Özsüt’ü yılın en itibarlı markası seçtiğiniz için t