Franchise
Sürdürülebilirlik
Kökleri İzmir’de atılan, önce ülkemize ve sonra yavaş yavaş dünyaya yayılan bu lezzet markası, ardında profesyonel bir ekibin gücünü taşır.
Her geçen gün ve her projesinde daha da büyüme hedefiyle adım atan Özsüt, bu gücün ve başarının sürdürülebilirliğini sağlamak için çalışır.
 
1938 yılında kurulduğu ilk yıldan, Kemeraltı’ndaki ilk mağazasını açtığı günden itibaren mağazaları ve ürün çeşitleri ile büyüten, her sene yeni yatırımlar için bütçesi olan ve bunu en doğru şekilde kullanan bir yönetim anlayışına sahiptir.

Özsüt, Türkiye’deki bayi ağının bulunduğu bölgelerde ve yeni yatırımlarının hayata geçirileceği alanlarda o bölgenin ekonomik ve demografik özelliklerine, bölge halkının ihtiyaçlarına ve değerlerine dayanan; tüm iş ortaklarına ve müşterilerine karşı var olan sorumluluklarını ortaya koyacak şekilde tasarlanmış bir işleyiş yapısına sahiptir.
Marka olarak üzerine düşen tüm sorumlulukların bilincinde olarak “sürdürülebilir” çalışma politikaları ile öncelikle iş ortaklarına ve hizmet verdiği müşterilerine duyduğu sorumluluğu faaliyet alanlarına entegre etmeyi benimser.
 
Sürdürülebilirliğin başarılı yatırımlarla gerçekleşeceği bilinci ile hareket ederken, bu bağlamda kurulduğu günden bugüne kadar sektörel bilgi birikimini Türkiye’nin her ilindeki yeni iş ortaklarına, çalışma arkadaşlarına ve misafirlerine aktarma sorumluluğu ile büyüme hedefini gerçekleştirir.
En kaliteli ve en doğal malzemeler ile ürettiği ürünleri, en iyi hizmet ile müşterilerine sunmak ise sürdürülebilirlik politikasının bir diğer unsurudur.
Büyüme Stratejimiz

Özsüt, 1938 yılında İzmir Kemeraltı’nda başladığı tatlı serüvenine, bugün Türkiye’nin 45 ilinde 150’nin üzerinde şubeyle ve yurt dışında Azerbaycan Bakü’de 5 şubesiyle, 3 bin 500 çalışanı ve ağırladığı on binlerce misafirle devam ediyor.

STP Gıda adı altında bayilik sistemiyle yürütülen faaliyetlerinin yanı sıra, Infinity Invest Holding’in 2014 yılında gerçekleştirdiği satın almanın ardından hayata geçirilen yeni yatırımlar ve çalışmalarla istikrarlı bir büyümeye imza attı. 

Ürün gamı içerisinde yer alan sütlü tatlılar, pastalar, unlu mamüller, dondurma, kaymak, çikolata, sıcak - soğuk içecekler ve yerelden evrensele ulaşan özel lezzetler ile sektörde fark yaratırken, sütlü tatlı ve pasta ürün grubuna eklediği "Tatlı Mola" markası ile birçok firmanın kendi markasına özel yapmış olduğu üretimlerle organize perakende sektöründe de varlık gösterir.

Özsüt, karlılık oranı yüksek ürünleri ve tüm detayları incelikle düşünülerek hazırlanan franchise sistemiyle eğitim, danışmanlık, mimari ve lojistik gibi yatırımcısına yararlı olacak birçok desteği sağlar.

Kazançlı Bir Yatırımla Özsüt Bayisi Olmanın Ayrıcalıklarını Yaşayın…

84 yıllık köklü bir geçmişi ve lezzetli bir hikâyesi olan, Türkiye’nin en tanınan ve sevilen markası olan Özsüt, 1996 yılından itibaren, başarılı franchising sistemi uygulayarak istikrarlı ve güçlü bir şekilde markasını büyütmektedir.

Lokasyon seçiminden verimli operasyon yönetimine kadar tüm konularda destek verdiği franchise sisteminde, yatırımcılar için çok cazip fırsatlar sunar.

Yatırımcı adayları, kişisel bilgileri ve yatırım istekleri ile ilgili bilgilerin ulaşması için web sitesine üye olduktan sonra başvuru formunu doldurabilir. Her geçen gün büyüyen Özsüt ailesine katılmak için siz de başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Neden Özsüt?
 • Türkiye’nin Sevilen, Konusunda Lider, Güçlü Franchise Ağına Sahip Markanın Güvenilirliği
 • 1938’den Günümüze Uzanan Bilgi ve Birikim
 • Özsüt Markasının Bilinirliği
 • Büyüme İvmesi
 • Yatırımın Dönüşünün Kısa Vadede Sağlanması
 • Taze, Kaliteli, Sağlıklı, Lezzetli ve Zengin Ürün Çeşidi
 • Kaliteli Hizmet ve Servis
 • Sağlık Bakanlığının Belirlediği Hijyen Standartlarına Uygunluk
 • Modern Mağaza Tasarım Anlayışı
 • Mimari Proje Desteği
 • Eğitim Desteği
 • Tanıtım Gücü
 • Güçlü Lojistik Hizmetleri
Özsüt’te Franchise Olmanın Avantajları
 • Kendi İşinizin Sahibi Olun

 • Özsüt’ün Profesyonel Kadrosunun Uzmanlığı ve Deneyiminin Desteği ile Güvenebileceğiniz, Riskleri Azaltılmış Bir İşletmenin Keyfini Çıkarın

 • Türkiye’nin ve Gençlerin Sevdiği Bir Markanın Çatısı Altında Olmanın Gönül Rahatlığını Yaşayın

 • Sektör ile İlgili Gelişim Sağlayan Eğitim Destekleriyle Kendinizi ve Ekibinizi Sürekli Yenileyin

Franchise'larımıza Verdiğimiz Destekler
 • Doğru Yer Seçimi ve Fizibilite Çalışmalarının Yapılması

 • Açılış Öncesi Personel Eğitim Sürecinin Planlanması ve Uygulanması

 • Genel ve Lokal Pazarlama Desteği

 • Mal ve Hizmet Standardının Sağlanması

 • Zengin Ürün Gamının Güncel Tüketim Alışkanlıklarına ve Ödüllü Şeflerin Vizyonuyla Yenilenmesi (AR-GE)

7 Adımda Aileye Katıl
1
Özsüt bayisi olmanın ilk adımı, Özsüt Bayi Başvuru Formumuzu doldurmakla başlar. Başvuru formumuza internet sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
2
Franchising ekibimiz, bayi adaylarımızla ön görüşme gerçekleştirir ve sistemiz konusunda bilgilendirmede bulunur. Olumlu adaylar ile merkezimizde yüz yüze görüşme sağlanır.
3
Olumlu sonuçlanan adaylarımızla bayilik sürecini başlatan bir ön protokol imzalanır. Ardından lokasyon kriterlerimize dair bilgiler verilerek bayi adayımız için en uygun mekana birlikte karar verilir.
4
Bayi adayımızdan franchising sözleşmesi için istenen evraklarla beraber bayilik sözleşmemiz hazırlanır ve karşılıklı imzalanır.
5
Konsepte uygun olarak mimari ekibimiz mağazanın projelendirilmesini sunar ve inşaat başlar.
6
Şubenin inşası sırasında operasyon ekibimiz tüm personelin işe alımı sırasında size danışmanlık yapar ve ekibi açılışa hazır hale getirir.
7
Operasyon ekibimiz, şubeyi açılışa uygun hale getirecek tüm işlemleri tamamladıktan sonra, açılış organizasyonunu gerçekleştirir.
Özsüt Ailesine Dahil Olmak için Sıkça Sorulan Sorular
Franchise Şartlarınız Nelerdir?

​​​​​Özsüt, birlikte çalışacağı yatırımcıları titizlikle belirler. Franchise başvurusu yapan adaylar belirli kriterler dâhilinde değerlendirmeye alınır. Ticari geçmiş, finansal yeterlilik ve sektör tecrübe, öncelikli kriterler arasında yer alır.

Adayların basiretli tüccar olması, ticari geçmişinde herhangi olumsuz bir durum olmaması öncelikli şartlardandır. Finansal durumun bu tip bir yatırımı yapmaya uygun olması gerekli belgelerle ispatlanmalıdır. Sektör tecrübesi olan adaylar, aday sıralamasında öne çıkaran bir özellik olsa da hiç sektör tecrübesi olmayan adaylara da franchise sisteminin özellikleri sebebi ile bayilik verilmektedir. 

Franchise Hizmetlerinin Kapsamı Nedir?

Yatırımcı adaylar, mağazanın açılacağı lokasyonunun seçimi, projelendirilmesi ve yatırım fizibilite çalışmalarının yapılması; mağaza açılışı öncesi verilen hizmetlerdir. Mağaza seçim süreci sonrası uygun konseptin ve menünün seçimi, açılış öncesi personel alım ve eğitim programının oluşturulması, mağazanın açılışa hazır hâle getirilmesi ve açılış sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması ile ilgili tüm hizmetler Özsüt tarafından sağlanır. Açılış sonrası, periyodik menü ve personel eğitimleri ve gerektiğinde finansal danışmanlık hizmetleri devam etmektedir.

Franchise Verilen Şubelerde Ürün ve Hizmet Farklılığı Oluyor mu?

Tüm Özsüt şubelerinde aynı kalitede ve lezzette ürünlerle hizmet verilir ancak mağazanın bulunduğu bölge ve ihtiyaca göre farklı menü seçenekleri de mevcuttur. Menüler Tatlı, Cafe, Cafe 2.0, Premium olarak sınıflandırılabilir. Menülerde tüm Özsüt ürünleri yer alırken, farklılık yemek çeşitlerinde ortaya çıkar.

Franchise'ınızın Güçlü Yönleri Nelerdir?

1938 yılında temelleri atılan, 1991 yılından itibaren Türkiye’nin franchise veren ilk markalarından biri olan Özsüt’ün köklü imajı, tüketici nezdindeki yüksek güven algısı, üretim gücü ve hacmi ve yenilikçi yaklaşımı ile birlikte Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarımıza başarılı bir lojistik operasyon ile ulaştırılan günlük ve taptaze ürünler, en büyük avantajlar arasında yer alır.

Franchise Hedefleri Nelerdir?

Özsüt’te her geçen gün şube sayısını artırmak ve yurt dışı operasyonlarını genişletmek hedefiyle çalışılır.

Nasıl Başvurulur?

Köklü Özsüt ailesinin parçası olmak isteyen franchise adayları, Özsüt’e ulaştırılabilmesi için web sitede bulunan başvuru formunu doldurabilir.