Hakkımızda

Hakkımızda

1938 yılından bu yana değişmeyen lezzetleriyle, mutluluk tadında ürünler yaratan Özsüt’ün mutfağına, yalnızca en taze malzemeler giriyor!
 
Yemeye doyamadığınız tariflerimizin sırlarından biri tazelikten gelen bu eşsiz lezzet, diğeri ise 86 yıllık ustalığımızdır…
Saray mutfağından bir tatlı ustası, Cumhuriyet döneminde bir dükkânda çalışmaya başlıyor ve birbirinden leziz tatlılar yapıyor.
Dükkân sahibinin yeğeni, tatlı yapımının tüm inceliklerini bu ustadan öğrenir ve bir gün kendi dükkânını açmaya karar veriyor.
İşe önce yoğurt ve kaymak satarak başlıyor, Özsüt’ün bacasını tüttüren ilk tatlı ise bugün hâlâ aynı tarifle hazırlanan kazandibidir.

 

Sefer Urlulu ya da herkesin bildiği adıyla Sefer Usta ile 1938 yılında İzmir Kemeraltı’ndaki 16 metrekarelik bir dükkânda Özsüt’ün marka yolculuğu işte böyle başlıyor! Sefer Usta’dan bayrağı devralan oğlu İbrahim Urlulu ile süren Özsüt hikâyesi, 1996 yılında franchising sistemi ile Türkiye’nin dört bir yanına hızla yayılıyor.

Bugün 45 ilde 150’yi aşan mağazası ve yurt dışında bulunan 5 şubesi ile Türkiye’nin en köklü markalarından biri olarak misafirlerini ağırlamaya sürdürüyor.

Serüvenine geleneksel tatlılar üreterek devam eden Özsüt, özellikle 70-80’li yıllarda ününü giderek artırıyor ve İzmir’in önde gelen isimlerinden biri hâline geliyor.

İbrahim Urlulu yönetiminde dev bir üretim ağı ve mağazalar zinciri kuran Özsüt, 1991 yılında ilk şubesini Alsancak’ta açıyor ve 2002 yılına gelindiğinde şube sayısı 20’ye yükseliyor.

Azerbaycan’da da 3 mağaza açarak ve bugün 7 mağazaya ulaşarak hizmet vermeye devam ediyor. Dünyanın önde gelen tatlı şeflerinden Karim Bourgi’den aldığı danışmanlık hizmeti ile geleneksel lezzetlerine dünya mutfaklarından eşsiz tatlar ekleyen ve hem yerelde hem de globalde ününü her geçen gün artırarak eşsiz tatlarına hayran bırakan Özsüt’ün lezzet yolculuğu hız kaybetmeden sürüyor!

Günümüzde Özsüt mutfağında, kültürümüzün unutulmaya yüz tutmuş binlerce yıllık gizli tariflerinden dünya mutfaklarına uzanan zengin bir menü sunmaya devam ediyor.

Özsüt’ün mutfağına yalnızca en taze malzemeler girer. Yemeye doyamayacağınız pastalarımızın sırlarından biri bu, biri de değişmeyen ustalığımız.